Časté otázky

Aká je cena návrhu?

Záhrada: Od dohody

Fasáda: Ceny začínajú od 80€. Záleží od zložitosti stavby a návrhu.

Interiér: Od dohody

Pre odhad cenovej ponuky nás môžete kontaktovať tu.

 Aké podklady sú potrebné na vytvorenie návrhu?

Záhrada: Množstvo a detailnosť podkladov zavisí od klienta a jeho požiadaviek. V podstate znamená, že čím detaijnejší návrh, tým viac podkladov je potrebné. Pre základné návrhy záhrad postačí pôdorys pozemku so zameraním domu a niekoľko fotografii. Je možné pracovať i len s fotografiami, ale tento návrh bude považovaný len za štúdiu. Pre detailný návrh bude potrebné zabezpečiť pôdorys pozemku s domom a sieťami, prípadne s priľahlými stavbami (hospodárske budovy altánok a pod.).

Fasáda: Pre základný návrh postačia fotografie domu. Model vytvorený podľa fotografií, ale vôbec nemožno považovať za presný. Ideálnym riešením je poslať zo stavebnej dokumentácie pohľady domu, pôdorysy všetkých podlaží a rez stavbou. V prípade, že by ste mali radi presný model je potrebné, aby ste poslali aj pôdorys a stavbu strechy. Pri presnom modeli je možné aj vypočítať plochy farieb. Za výpočet sa ale zodpovednosť nenesie, keďže bol projekt vytvorený treťou stranou.

Interiér: V niektorých prípadoch postačia fotografie. Pokiaľ ale chcete mať reálny model je tiež potrebné poslať pôdorysy záujmových častí.

 Aké formáty podkladov potrebujete?

Vôbec nemusíte posielať tlačené formáty. Postačia súbory vo formáte .dwg, .pgf, .jpg a podobne. Prípadne môžete dokumentáciu nafotiť tak, aby boli kóty a ostatné informácie dobre čitateľné.

 Nebudú odoslané podklady zneužité?

Autor sa zaväzuje, že na žiadosť majiteľa podklady, po odovzdaní projektu, zničí. V žiadnom prípade však nie sú tieto materiály poskytované bez súhlasu tretím stranám.

Farby na monitore vidime inak ako na fasáde, vzorke alebo z printu?

Zobrazovanie farieb závisí od nastavení monitora, tlačiarne a často krát od vzorkovníka poskytnutého dodávateľom. Každý monitor (pokiaľ sa nejedná o profesionálny grafický monitor) zobrazuje farby trochu odlišne. To platí aj o tlačiarňach. Pracujeme s digitálnymi vzorkovníkmi priamo od dodávateľa, ale aj tie sa môžu čiastočne odlišovať od reálneho vzhľadu. Odtieň farby na fasáde ovplyvňujú časti dňa (ráno sú odtiene chladnejšie ako popoludní), počasie, okolité stavby.

Z týchto dôvodov autor návrhu nenesie zodpovednosť za výslednú farebnosť.

Odporúčame finálny návrh porovnať s fyzickou vzorkou ktorú Vám dodavateľ  vie zabezpečiť.

 Ako dlho trvá vytvorenie návrhu?

Záhrada: V závislosti od obtiažnosti trvá vytvorenie návrhu od týždňa až po mesiac.

Fasáda: Zvyčajne do troch dní posielame model na schválenie, či súhlasí s reálnym stavom. Potom sa začína s návrhom farieb. Celý proces trvá zvyčajne minimálne týždeň. V závislosti od požiadaviek klienta. Je možné dodať návrhy aj nasledujúci pracovný deň, ale táto služba je spoplatnená dvojnásobkom dohodnutej ceny.

Interiér: V závislosti od obtiažnosti trvá vytvorenie návrhu od týždňa až po mesiac.