Grafický návrh fasád

Grafický návrh fasád rodinných a bytových domov, administratívnych a historických  budov v 3D.

Ponúkame farebné grafické riešenia fasád rôznych typov budov od rodinných domov až po firemné komplexy. Sme jedni z mála, ktorí tvoria návrh fasády priamo na 3D modely budov.

 V porovnaní s konkurenciou tento spôsob prináša hneď niekoľko výhod:

– návrh fasády vychádza z presných podkladov

– návrh fasády je vytvorený na 3D objekte, ktorý je možné rotovať a prehliadať podľa vlastných potrieb

– fasáda je navrhnutá na všetkých stenách budovy

– klient si na základe a množstiev vyberie dodavateľskú firmu podľa vlastného uváženia

– pri dodaní podrebných podkladov projektantovi je možné vypočítať približnú spotrebu na každú farbu

Ako to funguje?

Klient nás kontaktuje a predstaví nám svoje požiadavky. Na ich základe ponúkneme klientovi najlepší spôsob riešenia. Klient sa sám rozhodne akú detailnosť vypracovania chce. Po dodaní fotografií pre najjednoduchšie riešenie, alebo pôdorysu so všetkymi pohľadmi pre detailné zobrazenie sa vytvorí niekoľko grafických a farebných variant. Klient si následne vyberie jedno riešenie na ktoré sa vytvorí fotorealistická vizualizácia kde je pohľad zakomponovaný do reálneho obrazu.

Koľko stojí návrh?

Vypracovanie 3D návrhu s minimálne 3 variantami podľa fotografií- od 120 EUR (v závislosti od zložitosti budovy)

Vypracovanie datailnejšieho návrhu podľa dodaných podkladov- od 150 EUR

Vypracovanie návrhu a prepočítanie plôch od 200 EUR

Návrhy fasád diskutujeme telefonicky alebo online v opačnom pripade konzultácie riešime priamo u klienta …..0,2 EUR/km

Prvý je kontakt

Kontaktom všetko začína a nič nestojí. Kontaktujete nás mailom alebo telefonicky a my sa Vám budeme snažiť čo najskôr k Vašim požiadavkám vyjadriť.

Opíšte nám Vaše predstavy

Pri kontakte nám skúste čo najviac a najlepšie opísať Vaše predstavy. Spomeňte všetko, čo by ste radi mali v návrhu aby sme Vám ho vedeli ušiť presne podľa Vašich predstáv. Pokiaľ by ste konkrétnu predstavu nemali, spoločnou komunikáciou k nej určite dospejeme.

S podkladmi to ide ľahšie

K Vašim požiadavkám skúste pripojiť aj podklady ako napr. fotky priestoru, plán pozemku, stavebnú dokumentáciu a podobne. Pokiaľ ich nemáte k dispozícii, nezúfajte. Niekedy to ide aj bez toho. Kontaktujte nás a preberieme spolu možnosti.

Naše návrhy v číslach

Návrh fasád rodinných domov

Návrh fasády bytových domov

Návrh fasády komerčných budov

Percento realizovaných návrhov

Aká je cena návrhu?

Záhrada: Od dohody
Fasáda: Ceny začínajú od 80€. Záleží od zložitosti stavby a návrhu.
Interiér: Od dohody

Pre odhad cenovej ponuky nás môžete kontaktovať tu.

Aké podklady sú potrebné na vytvorenie návrhu?

Záhrada: Množstvo a detailnosť podkladov zavisí od klienta a jeho požiadaviek. V podstate znamená, že čím detaijnejší návrh, tým viac podkladov je potrebné. Pre základné návrhy záhrad postačí pôdorys pozemku so zameraním domu a niekoľko fotografii. Je možné pracovať i len s fotografiami, ale tento návrh bude považovaný len za štúdiu. Pre detailný návrh bude potrebné zabezpečiť pôdorys pozemku s domom a sieťami, prípadne s priľahlými stavbami (hospodárske budovy altánok a pod.).

Fasáda: Pre základný návrh postačia fotografie domu. Model vytvorený podľa fotografií, ale vôbec nemožno považovať za presný. Ideálnym riešením je poslať zo stavebnej dokumentácie pohľady domu, pôdorysy všetkých podlaží a rez stavbou. V prípade, že by ste mali radi presný model je potrebné, aby ste poslali aj pôdorys a stavbu strechy. Pri presnom modeli je možné aj vypočítať plochy farieb. Za výpočet sa ale zodpovednosť nenesie, keďže bol projekt vytvorený treťou stranou.

Interiér: V niektorých prípadoch postačia fotografie. Pokiaľ ale chcete mať reálny model je tiež potrebné poslať pôdorysy záujmových častí.

 Aké formáty podkladov potrebujete?

Vôbec nemusíte posielať tlačené formáty. Postačia súbory vo formáte .dwg, .pgf, .jpg a podobne. Prípadne môžete dokumentáciu nafotiť tak, aby boli kóty a ostatné informácie dobre čitateľné.

Nebudú odoslané podklady zneužité?

Autor sa zaväzuje, že na žiadosť majiteľa podklady, po odovzdaní projektu, zničí. V žiadnom prípade však nie sú tieto materiály poskytované bez súhlasu tretím stranám.

Farby na monitore vidime inak ako na fasáde, vzorke alebo z printu?

Zobrazovanie farieb závisí od nastavení monitora, tlačiarne a často krát od vzorkovníka poskytnutého dodávateľom. Každý monitor (pokiaľ sa nejedná o profesionálny grafický monitor) zobrazuje farby trochu odlišne. To platí aj o tlačiarňach. Pracujeme s digitálnymi vzorkovníkmi priamo od dodávateľa, ale aj tie sa môžu čiastočne odlišovať od reálneho vzhľadu. Odtieň farby na fasáde ovplyvňujú časti dňa (ráno sú odtiene chladnejšie ako popoludní), počasie, okolité stavby.

Z týchto dôvodov autor návrhu nenesie zodpovednosť za výslednú farebnosť.

Odporúčame finálny návrh porovnať s fyzickou vzorkou ktorú Vám dodavateľ  vie zabezpečiť.

Ako dlho trvá vytvorenie návrhu?

Záhrada: V závislosti od obtiažnosti trvá vytvorenie návrhu od týždňa až po mesiac.

Fasáda: Zvyčajne do troch dní posielame model na schválenie, či súhlasí s reálnym stavom. Potom sa začína s návrhom farieb. Celý proces trvá zvyčajne minimálne týždeň. V závislosti od požiadaviek klienta. Je možné dodať návrhy aj nasledujúci pracovný deň, ale táto služba je spoplatnená dvojnásobkom dohodnutej ceny.

Interiér: V závislosti od obtiažnosti trvá vytvorenie návrhu od týždňa až po mesiac.

Upozorňujeme na rozdielnu farebnosť návrhov oproti tlačeným verziám. Tieto zmeny môžu nastať z dôvodu nastavenia farebnosti na Vašom monitore prípadne jeho zlým nakalibrovaním. Zmena pri tlači môže nastať z dôvodu nastavenia tlačiarne prípadne jej zlej kalibrácii.

Celkovú farebnost možu ovplyvňovať pri realizácii aj vonkajšie podmienky. Ovplyvniť ju môže časť dňa (rano sa farby zdajú studenšie ako popoludní), poloha slnka, farba vedľa stojacej budovy.

Z týchto dôvodov autor nenesie zodpovednosť za finálnu farebnosť.

Ako minimalizovať rozdiely v zobrazení si môžete prečítať v Odporúčaniach.

Pre najlepšie zobrazenie Vašich farieb v návrhu použite kalibrované zariadenie (monitor, tlačiareň). Nakoľko sa jedná o elektronické zobrazovanie aj tu sa môžu vyskytnúť rozdiely oproti skutočnosti.

Najlepším riešením je požiadať zhotoviteľa fasády o fyzickú vzorku konrétneho odtieňa podľa číselného kódu, ktorý Vám dodáme.